27-latek prowadzący BMW pod wpływem alkoholu i narkotyków zatrzymany przez policję w Darłowie

Podczas rutynowej kontroli drogowej na jednej z arterii komunikacyjnych Darłowa, funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z komendy w Sławnie przystąpili do sprawdzenia stanu trzeźwości 27-letniego kierowcy BMW. Zauważywszy od mężczyzny intensywną woń alkoholu, postanowili dokładniej zbadać sytuację.

Przy użyciu specjalistycznego sprzętu policyjnego, stwierdzono u mężczyzny niewielki poziom promilowy, wynoszący 0,22. Jednakże, prawdziwe zdumienie wśród funkcjonariuszy wywołał rezultat badania przy użyciu narkotestera. Analiza śliny 27-latka wykazała bowiem obecność dwóch substancji psychoaktywnych – amfetaminy i marihuany. W związku z tym, została również pobrana od mężczyzny próbka krwi w celu dalszych badań.

Nieodpowiedzialne zachowanie 27-latka nie pozostanie bez konsekwencji. Mężczyzna teraz będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za swoje czyny. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy substancji odurzających przewidziane są surowe kary, włączając w to możliwość do 2 lat pozbawienia wolności.