Bezpieczeństwo pieszych na ulicy Koszalińskiej w Sławnie poprawione dzięki nowemu przejściu

Zakładając priorytet bezpieczeństwa, ulica Koszalińska w Sławnie jest teraz wyposażona w nowe przejście dla pieszych. Inicjatywa ta była wynikiem długotrwałych starań o zwiększenie bezpieczeństwa na tej części drogi. To nie jedyna zmiana, o której mowa. Wcześniej dodano fotoradar, dodatkowo podkreślono i oświetlono istniejące przejścia dla pieszych, a także przesunięto je na bardziej bezpieczne miejsca.

Mandat do budowy nowego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Filtrową w Sławnie został wydany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. Kierowcy jadący od strony Koszalina mogą teraz korzystać z ostrzegawczego wyświetlacza prędkości typu radar.

Na przestrzeni ostatnich lat kilka tragicznych wypadków i potrąceń miało miejsce na ul. Koszalińskiej. Od 2010 roku samorząd Sławna zgłaszał problem dotyczący niebezpiecznych przejść dla pieszych na tym odcinku drogi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie. Ulica Koszalińska w Sławnie jest kategoryzowana jako droga krajowa. Tymczasem lokalny portal informacyjny w Sławnie, regularnie dokumentował te zagrożenia i nawoływał do ich eliminacji.