Bursztyn Medical Spa w Bobolinie – serce Uzdrowiska Dąbki, gospodarzem 25. Balu Charytatywnego na rzecz DORT w Darłowie

Za nami kolejna edycja dobroczynnego balu w Bursztyn Medical Spa, położonym w malowniczym Bobolinie, będącym częścią Uzdrowiska Dąbki nad Morzem Bałtyckim. Wydarzenie to, jak co roku, zgromadziło gości gotowych bawić się i wspierać szczytny cel w przestronnej sali balowej, gdzie mogli cieszyć się również smakiem podanych ciepłych potraw.

Punkt kulminacyjny wieczoru stanowiła uroczysta inauguracja 25. Balu Charytatywnego, którego celem jest wsparcie działalności Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno – Terapeutycznego (DORT) w Darłowie. Wydarzenie to od lat pomaga zgromadzić niezbędne fundusze na prowadzenie ośrodka i niesienie pomocy osobom z różnymi dysfunkcjami utrudniającymi codzienne życie.

Marzena Górzyńska, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół na Terenie Ziemi Darłowskiej i Gmin Ościennych, które zarządza DORT w Darłowie, wyraziła wdzięczność za wsparcie, które przez ćwierć wieku udzielają ludzie o wielkich sercach. Podkreślała, że bez tej pomocy, działalność ośrodka nie byłaby możliwa.

Wśród gości balu nie zabrakło przedsiębiorców z powiatu sławieńskiego i samorządowców. Wśród nich znaleźli się m.in. Arkadiusz Klimowicz – burmistrz Darłowa, wójt gm. Darłowo – Radosław Głażewski oraz przewodniczący Rady Powiatu Sławieńskiego – Tomasz Bobin.