Celebracje 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w różnych miejscach regionu

W całym obszarze regionu odbywa się szereg uroczystych wydarzeń upamiętniających 105 lat od momentu, kiedy to Polska odzyskała swoją niepodległość. W mieście Sianowo główne uroczystości świętowania Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się o godzinie 13:30 w Parku Miejskim noszącym imię Powstańców Warszawskich, dokładnie przed monumentem nazwanym Poległymi za Ojczyznę. Z radością i szacunkiem uczestniczyli w nich mieszkańcy, uczniowie szkół oraz reprezentanci lokalnej administracji.

Nie mogło zabraknąć takich elementów jak wykonanie hymnu narodowego, przemowy związane ze specjalnym charakterem dnia, a finał uroczystości upłynął na składaniu kwiatów u stóp pomnika. Program artystyczny został starannie przygotowany przez uczniów z miejscowej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

Kolejnym punktem programu obchodów Święta Niepodległości w Sianowie był koncert, którego wykonawcami byli muzycy z Filharmonii Koszalińskiej. Ich występ został zaprezentowany pod przewodnictwem Stefana Waltera. Na scenie kina Zorza publiczność miała okazję usłyszeć śpiew Katarzyny Dondalskiej.