Darłowo

Darłowo rozpoczyna rok bez zadłużenia

W Darłowie odbyła się już pierwsza w 2023 roku Sesja Rady Miejskiej, podczas której radni spotkali się w Poczekalni Kultury. Wśród najważniejszych informacji przedstawiono m.in. brak w dniu 1 stycznia 2023 roku zadłużenia miasta. 

Spotkanie rady miejskiej w Darłowie odbyło się 14 stycznia w Poczekalni Kultury. Pierwszemu tegorocznemu zebraniu towarzyszył ważny fakt wskazujący, że gmina rozpoczyna rok 2023 bez zadłużenia. Deficyt środków bowiem pokryty został w całości z nadwyżek z poprzednich lat, o których pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. 

Spotkanie to pozwoliło także oficjalnie zwiększyć dochody na obsługę i wydatki w ramach obsługi programu “Czyste Powietrze”. Wprowadzono również nowe zadanie inwestycyjne, które polega na zakupie zestawu zabawowego w postaci statku, który umieszczony będzie na największym placu zabaw w Darłowie. Koszt inwestycji „Rozbudowa infrastruktury największego placu zabaw w Darłowie, poprzez zakup i montaż nowego zestawu zabawowego – statku” to 570 tys. zł. na które miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Wydatki zwiększono również na inne zadania m.in. na stworzenie galerii rybackiej w Domu Kultury. Inwestycje dotyczą też budowy ulicy Bałtyckiej, mieszczącej się w Darłówku Wschodnim.