Dzień Kultury Młodego Zdobywcy: Widowisko „Ignatek w poszukiwaniu przyjaciela”

W niedzielę, 12 listopada 2023 roku o godzinie 15:00, w Darłowie odbędzie się spektakl dla dzieci pod tytułem „Ignatek szuka przyjaciela”. Scena tego urokliwego widowiska to miejsce kina „Bajka”, położone na Morskiej 56, gdzie młodzi widzowie będą mogli obejrzeć sympatycznego bohatera – kościotrupa Imć Ignatka.

Wydarzenie jest biletowane, jednak opłata za wstęp jest symboliczna i wynosi jedynie 5 PLN. Możliwość nabycia biletów istnieje zarówno bezpośrednio w kasie kina, jak i zdalnie poprzez platformę internetową.

Główny bohater spektaklu, Ignatek, pomimo swojego kościotrupiego wyglądu, jest postacią niezwykle sympatyczną. Niestety, sam siebie uważa za mało atrakcyjnego małolata będącego szkieletem, co znacznie utrudnia mu nawiązywanie więzi z rówieśnikami. W dodatku, zgubił jeden ze swoich zębów, co jego zdaniem całkowicie go dyskwalifikuje w kontekście życia społecznego.

To widowisko to adaptacja popularnej książki dla dzieci Pawła Pawlaka, a jego realizacja odbywa się we współpracy z Akademią Teatralną Wydziałem Lalkarskim w Białymstoku. Jest to dyplomowe przedstawienie Anny Pawelskiej.

W spektaklu „Ignatek szuka przyjaciela” przewija się silny motyw przyjaźni, ukazany jednak z nieco innej perspektywy. Twórcy pokazują, że nie ilość polubień na Facebooku, markowe buty czy piękny głos nie są najważniejsze w budowaniu relacji. Zaskakująco, istota, która na pierwszy rzut oka może wydawać się zwyczajna czy wręcz nieatrakcyjna, może okazać się źródłem najwspanialszej przyjaźni, jaką można sobie wyobrazić.

Spektakl „Ignatek szuka przyjaciela” to zasłużona lekcja życia dla najmłodszych – uczy wartości, kształtuje charaktery i wzrusza. Daje możliwość doświadczenia prawdziwej gamy emocji.