Funkcjonariusze w Sławnie zatrzymali poszukiwanego 19-latka z powiatu koszalińskiego

Działania operacyjne prowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie doprowadziły do zatrzymania 19-letniego mężczyzny z powiatu koszalińskiego. Poszukiwany był on przez lokalną Prokuraturę Rejonową. Niemniej jednak, to nie koniec stawianych mu zarzutów – przy nim znaleziono również dwie porcje narkotyków, jedną z marihuaną i drugą z amfetaminą.

Informację o nieznanej osobie dobijającej się do drzwi domu w jednej z miejscowości należących do gminy Sławno, dyżurny komendy otrzymał podczas nocnej zmiany. Niezwłocznie skierowano tam patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Podczas rozmowy ze zgłaszającym incydent, policjanci dowiedzieli się, że nieznajomy oddalił się w nieustalonym kierunku.

Podczas dalszego patrolowania tej samej miejscowości, funkcjonariusze natknęli się na mieszkańca, który przyznał, że niedawno wpuścił do swojego domu młodego mężczyznę szukającego schronienia przed zimnem. W domu znaleźli 19-latka, który tłumaczył się chęcią ogrzania się.

Po sprawdzeniu w bazie policji okazało się, że młodzieniec figuruje jako osoba poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Koszalinie w związku z koniecznością przeprowadzenia z nim czynności procesowych. Przeszukanie 19-latka przyniosło dodatkowe dowody – funkcjonariusze odkryli przy nim dwa woreczki. Jeden zawierał susz roślinny koloru zielonego, czyli marihuanę, a drugi biały proszek, którym okazała się amfetamina. Łączna ilość narkotyków wynosiła prawie 5 gramów marihuany oraz ponad 12 gramów amfetaminy.