Kobieta oszukana na platformie sprzedażowej

Kobieta oszukana na popularnej platformie sprzedażowej

Na Komisariat Policji w Darłowie zgłosiła się już kolejna osoba, która została oszukana w trakcie sprzedaży ubrań przez popularną aplikację. Kobieta straciła tym samym ponad 2 tys. złotych. Policja ostrzega i przypomina – nawet sprzedając ubrania w internecie, można paść ofiarą oszustwa. 

Zyskująca popularność platforma handlowa, za której pośrednictwem sprzedać można używanie ubrania, stała się ostatnio częstym wyborem nieuczciwych osób. W tej sprawie do darłowskiego komisariatu zgłosiła się również oszukana kobieta. 

Mieszkanka wystawiła bowiem na sprzedaż ubranka dziecięce, po czym odezwała się do niej osoba zainteresowana ich kupnem. Poprosiła sprzedającą o podanie numeru telefonu, aby mogła wykonać płatność. W wiadomości sms poszkodowana dostała wiadomość z linkiem, w który miała wejść, by otrzymać pieniądze za transakcję i zalogować się na stronie swojego banku. Niczego niepodejrzewająca kobieta kierowała się instrukcjami i zalogowała się do konta w banku, gdzie wpisała dane oraz kody autoryzacyjne. 

Jak informuje mł. asp. Kinga Warczak, w tym samym czasie oszust wykorzystał podane przez nią na fałszywej stronie dane i wypłacił z jej konta ponad 2 tysiące złotych. 

Policja ostrzega, ponieważ korzystając z różnych platform sprzedażowych, również można stać się ofiarą oszustwa.