Konstrukcja mostu na rzece Wieprza w ramach rozbudowy drogi S6 Sławno-Słupsk

Planowana długość odcinka drogi ekspresowej S6 między Sławnem a Sianowem wynosi 23 kilometry. Przewiduje się, że konstrukcja ta będzie dostępna dla użytkowników w drugiej połowie nadchodzącego roku. W tym samym czasie planowane jest ukończenie i uruchomienie pozostałych części tej drogi ekspresowej, która ma na celu połączenie Trójmiasta ze Szczecinem.

Na antenie naszej stacji Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wyjaśnił szczegółowe informacje na temat projektu: – Ten odcinek będzie składać się z całkowicie bezkolizyjnej drogi z dwoma pasami ruchu w obie strony. Będzie to konstrukcja podobna do tej, którą już zbudowano między Goleniowem a Koszalinem.

Nowo zaprojektowany odcinek drogi S6 omija Sławno od strony południowej. W ramach głównej trasy zostaną zrealizowane różne projekty, takie jak cztery węzły drogowe w miejscowościach: Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice, cztery mosty umożliwiające przemieszczanie się zwierząt, 14 wiaduktów, estakada, dwa przejścia dla zwierząt oraz przepusty hydroekologiczne. Ponadto planuje się przebudowę dróg krzyżujących się z nowym odcinkiem trasy.