Media i Sztuka „na raty" w Darłowie – debata publiczna z udziałem znanych dziennikarzy

Uznana publicystka, Magdalena Czyż, wypowiedziała się podczas Debaty o Polsce, która odbyła się w Darłowie, sugerując, że nadchodzące wybory samorządowe i europejskie mogą być kluczowe dla określenia kierunku politycznego kraju. Zastanawiała się, czy jesteśmy świadkami nowego trendu, czy też przysłowiowa „łaska suwerena na pstrym koniu jeździ”.

Debata była częścią festiwalu Media i Sztuka „na raty”, organizowanego w Darłowie od 2011 roku. Jest to impreza, która co roku przyciąga do tego nadmorskiego miasteczka liczne osoby ze świata mediów, kultury i polityki. W ramach tego festiwalu odbywają się różne spotkania autorskie, debaty publiczne i koncerty muzyczne.

Finałem ostatniej edycji festiwalu było spotkanie, które miało miejsce 7 grudnia, w kinie Bajka. Wzięli w nim udział dziennikarze powiązani z Gazetą Wyborczą: redaktor naczelny Adam Michnik, Jarosław Kurski – pierwszy zastępca redaktora naczelnego oraz wspomniana wcześniej publicystka Magdalena Czyż. Role prowadzącego spotkanie przejął Cezary Łazarewicz – laureat prestiżowej nagrody literackiej Nike, pochodzący z Darłowa.