Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej intensywnie ćwiczy na obozie szkoleniowym na przełomie tygodnia

Wszyscy członkowie Orkiestry Dęta im. Ziemi Sławieńskiej, którą z łatwością można rozpoznać po ciężkiej pracy i wielu koncertach w okolicy, spędzili ostatni weekend biorąc udział w obozie szkoleniowym.

Muzycy orkiestry oraz mażoretki pracowali nad swoimi umiejętnościami od wczesnych godzin sobotniego poranka aż do niedzielnego popołudnia, starannie dopracowując swój repertuar. Treningi i próby odbywały się w ośrodku Wczasowo w Jezierzanach, gdzie mogli cieszyć się atmosferą nadmorską.

Podczas obozu uczestnicy skupiali się na różnorodności swojego repertuaru, doskonaleniu techniki gry i koordynacji ruchów podczas marszu. Próby przeplatały się z momentami integracyjnymi, takimi jak wspólne zabawy czy wieczór przy ognisku.

To intensywne przygotowanie było niezbędne dla orkiestry przed nadchodzącym sezonem koncertów i festiwali – a plany są ambitne. Muzycy z Sławna już wystąpili na Festiwalu Orkiestr Dętych w Łobzie, a wkrótce czeka ich kolejny w Sławnie. W czerwcu planują wyjazd do Szemudu na Kaszubach, a pod koniec wakacji wezmą udział w renomowanym Festiwalu Orkiestr Dętych we Wrześni – miejscowości, która zasłynęła dzięki największemu osiedlu Sławna. Pomijając te festiwale, na ich drodze znajdują się też liczne występy podczas różnych imprez okolicznościowych.

Ten pełen nauki i zabawy obóz szkoleniowy mógł odbyć się dzięki finansowemu wsparciu Miasta Sławno oraz Jacka Ścigały, prezesa MPGKiM w Sławnie.