Oszuści wykorzystujący naiwność internautów uderzyli w Darłowie – mieszkanka straciła 180 tys. złotych

Wciąż rośnie liczba oszustw internetowych, które pozwalają przestępcom na nielegalne zdobycie pieniędzy. Niestety, co pewien czas zdarza się, że ich metody odnoszą sukces, czego przykładem jest ostatnia sytuacja, która miała miejsce na obszarze powiatu sławieńskiego. Jedna z mieszkanek Darłowa zgłosiła na lokalnym komisariacie stratę 180 tysięcy złotych, które- jak się okazało- zostały jej wyłudzone przez oszustów internetowych.

Kilka dni przed zgłoszeniem straty na policji, kobieta natknęła się podczas surfowania po sieci na propozycję inwestycyjną. Zdecydowała się na próbę i wypełniła formularz, podając swój numer telefonu. Po paru dniach odebrała telefon od mężczyzny, który poprosił ją o wpłatę tak zwanych środków własnych na kwotę tysiąca złotych. Kobieta przysłała mu kod BLIK i zatwierdziła go za pomocą swojej aplikacji bankowej.

Kolejne kroki prowadziły do jeszcze większej straty. Na prośbę rzekomego konsultanta, pani zainstalowała na swoim telefonie aplikację AnyDesk, dając w ten sposób przestępcom pełną kontrolę nad swoim urządzeniem. W wyniku manipulacji, dokonała ona szeregu przelewów na łączną kwotę niemal 100 tysięcy złotych, a oprócz tego zaciągnęła pożyczkę na 80 tysięcy złotych. Wszystkie te środki trafiły bezpośrednio do rąk oszustów.