Podpisano umowę na kolejny rok funkcjonowania linii autobusowych łączących Słupsk i Sławno

Dzisiaj, w powiecie Słupskim odbyło się ważne spotkanie, podczas którego doszło do podpisania umowy pomiędzy powiatem sławieńskim a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Słupsku. Umowa dotyczy kontynuacji połączeń autobusowych na trasie między Słupskiem a Sławnem. Szczególnie istotne są tu dwie linie: numer 202, która biegnie przez miejscowość Kczewo, oraz numer 222, prowadząca przez Sycewice.

Jest to zdecydowanie pozytywne wieści dla lokalnej społeczności, której członkowie regularnie podróżują między wymienionymi miejscowościami. To kolejny raz, gdy samorządy z regionu doszły do porozumienia odnośnie finansowania tego konkretnego połączenia.

Starostwo Powiatowe w Słupsku stało się w czwartek miejscem podpisania już trzeciej umowy zapewniającej dalsze funkcjonowanie dwóch wspomnianych linii autobusowych na okres kolejnego roku. Chodzi tutaj o linię 202, kursującą na trasie Słupsk – Kczewo – Słupsk oraz linię 222, prowadzącą przez Sycewice.

Podczas spotkania podkreślono, że utrzymywanie tych połączeń jest możliwe dzięki silnej współpracy pomiędzy samorządami powiatów słupskiego i sławieńskiego, które mają na uwadze dobro swoich mieszkańców. Wspomniane połączenia są również dofinansowywane przez gminę Kobylnica oraz Redzikowo.

Podpisana umowa ma wartość przekraczającą 607 tysięcy złotych.