Potężne inwestycje w gminie Sianów: rozbudowa przedszkola i żłobka

Z radością informujemy mieszkańców Sianowa i okolic, że ich gmina otrzymała znaczne dofinansowanie na rozbudowę lokalnego przedszkola i żłobka. Pochodzące z budżetu wojewódzkiego środki wynoszą łącznie aż 3,5 miliona złotych.

Formalności związane z tą inwestycją były realizowane w Urzędzie Miasta i Gminy Sianów. Umowę podpisali tam dwaj kluczowi gracze: Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa i Jakub Kowalik, pełniący funkcję wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego. Wyraźnie określono w niej podział przyznanych funduszy. Środki w wysokości 2 milionów złotych przeznaczone są na rozbudowę żłobka, które pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy. Natomiast kwota 1,5 miliona złotych zostanie przeznaczona na rozbudowę części przedszkolnej ze środków z FEPZ, nowego programu unijnego obowiązującego w naszym województwie.

Zamierzony budżet gminy Sianów na tę inwestycję wynosi około 5 milionów złotych. Dzięki temu powstanie odnowiona przestrzeń dla dwóch nowych grup przedszkolnych i dwóch żłobkowych. Placówka, która doczeka się rozbudowy, mieści się przy ulicy Słowackiego 3.

Proces wyboru wykonawcy inwestycji jeszcze się nie rozpoczął. W najbliższym czasie gmina planuje ogłosić przetarg na realizację tego projektu.