Program nauki pływania dla młodzieży w Koszalinie

Pod czujnym okiem instruktora, w Koszalińskim Parku Wodnym, organizowane są cotygodniowe zajęcia pływackie. Jak zaznaczyła Żaneta Iwanowska, reprezentująca Szkołę Podstawową w Suchej Koszalińskiej, program ten nie skupia się wyłącznie na nauce pływania. W równym stopniu priorytetem jest przekazanie uczniom informacji o bezpiecznym poruszaniu się w środowisku wodnym. Szczególnie ważne jest to ze względu na fakt, że teren szkoły położony jest blisko morza i jeziora, a więc miejsca potencjalnie niebezpiecznego dla osób nieumiejących poprawnie reagować w sytuacjach zagrożenia.

Z kolei dla uczniów z gminy Sianów, którzy biorą aktywny udział w programie, najważniejsze jest to, że nauka pływania to dla nich przede wszystkim świetna zabawa i możliwość spędzenia czasu w atrakcyjny sposób. Jak podkreślają, realizują wiele różnorodnych ćwiczeń – od przeprawy przez cały basen po skoki do wody czy nurkowanie. Mają też nadzieję, że zdobyte umiejętności przydadzą się im podczas letnich wakacji.

Całkowita liczba uczniów, biorących udział w programie nauki pływania na terenie gminy Sianów, to 105. Pochodzą oni zarówno ze szkół w Sianowie, Suchej Koszalińskiej, Iwięcinie jak i Dąbrowie. Planowany czas trwania zajęć obejmuje cały rok szkolny.

Na realizację tej inicjatywy Gmina Sianów pozyskała środki finansowe w wysokości 100 tys. zł z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, które zostały przyznane w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO.