Przedszkolaki posadziły dąb i zakopały kapsułę czasu

Przedszkolaki z Darłowa 27 kwietnia 2023 roku posadziły drzewo –  dąb. Mieści się on na placu zabaw przy ulicy Wieniawskiego. Roślina ma być symbolem dorastania oraz dbałości o przyrodę. Pod nim zakopano przygotowaną przez dzieci “kapsułę czasu”. 

W kapsule czasu, która została zakopana pod drzewem posadzonym przez przedszkolaków, umieszczono “list do potomności”, na którym pozostawiono kolorowe ślady odcisków paluszków dzieci z przedszkola numer 2 w Darłowie. W kapsule zamieszczono też aktualne wydanie lokalnej gazety, która z biegiem czasu przypomni o czasie, w którym została stworzona i ważnych dla tego okresu wydarzeń. Miasto wybiło także na tę okazję pamiątkowe medale. Sam dąb natomiast będzie miejscem, w którym znajdą schronienie ptaki oraz owady. W czwartkowe wydarzenie zaangażowani byli przede wszystkim podopieczni Przedszkola nr 2 w Darłowie. Ponadto udział w nim wzięli: burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Woźniak, Z referatu Przyrody i Rolnictwa Anna Marczak oraz przedstawiciele biura burmistrza i biura promocji miasta. Nie zabrakło również pracowników MPGK, dyrekcji Elżbiety Mielczarek-Waluch oraz opiekunów pracujących w przedszkolu. 

Miasto ma nadzieję, że kapsuła, która przetrwa próbę czasu, zostanie kiedyś znaleziona (kto wie, może za tysiąc lat), a przyszłe pokolenia przeczytają list swoich darłowskich przodków.