Ruszyło świętowanie 711-lecia Darłowa

Od dzisiaj (11 maja) trwają Dni Darłowa. Wyjątkowe 711 urodziny miasta Króla Eryka trwać będą do 21 maja. Podczas ich trwania odbędzie się wiele wydarzeń m.in. VII Bieg Króla Eryka, koncerty, Noc Muzeów, rajd rowerowy czy Pchli Targ. 

Dzisiaj w ramach Dni Darłowa oraz Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty dla dzieci, poprowadzone przez aktora Michała Mielczarka. Głos aktora znany jest m.in. z roli Króla Juliana w “Madagaskarze”.  Kolejnych atrakcji w bibliotece spodziewać się możemy już w sobotę (13 maja), gdzie odbędą się warsztaty pn. Lego w bibliotece – co można “wyczarować” z klocków lego? W sobotę zaplanowano ponadto Sesję Naukową oraz VII Bieg Króla Eryka.

Na kolejne wydarzenia nie będzie trzeba długo czekać. W poniedziałek bowiem o książkach sensorycznych opowie Małgorzata Świątkowska – autorka własnoręcznie uszytych książek dla dzieci. Ponadto 17 maja w Poczekalni Kultury w Darłowie udział będzie można wziąć w “czytaniu na leżakach”. W tej samej lokalizacji spotkać będzie się można także dnia następnego na autorskim spotkaniu z dr Waldemarem Parusem. 

W piątek 19 maja na rynku w Darłowie rozbrzmi muzyka, dzięki zaplanowanym od godziny 17:00 koncertom. W ramach muzycznego piątku na scenie usłyszeć będziemy mogli zespoły, takie jak WhosWho, Sad Smiles i Róże Europy. 

W sobotę (20 maja) natomiast w Darłowie odbędzie się Noc Muzeów, która zaplanowana jest przede wszystkim na Zamku Książąt Pomorskich. Organizatorzy zapraszają na warsztaty, wykłady, koncerty oraz pokazy średniowieczne w godzinach 18:00-24:00. Chwilę wcześniej, ponieważ o godzinie 16:00 odbędzie się natomiast Terenowa Gra Miejska. 

W ostatni dzień świętowania (21 maja) z okazji oficjalnego nadania nazwy ronda Usteckiego, zaplanowano rajd rowerowy na około 48 km dystansie. Dodatkowo na wyspie łososiowej od godziny 12:00-16:00 będzie “Pchli Targ”, a w ramach niego wiele atrakcji, animacji oraz teatrzyk dla dzieci.