Słupski sąd aresztuje Sebastiana L. za przypuszczenie spowodowania śmiertelnych obrażeń innego mężczyzny

Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Słupsku, Sebastian L., w wieku 31 lat, został umieszczony w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Został on oskarżony o spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu, który doprowadził do śmierci innego mężczyzny. Cała sytuacja zdarzyła się w mieszkaniu na ulicy Lelewela w Słupsku, jak twierdzą śledczy, jest to sprawa skomplikowana.

Wydarzenia rozegrały się 28 stycznia, kiedy to policja natknęła się na ciało martwego mężczyzny w mieszkaniu przy ulicy Lelewela. W ramach dochodzenia, pięć osób zostało zatrzymanych w celu wyjaśnienia sytuacji. Po przesłuchaniu czterech ze zatrzymanych jako świadków, zostali oni zwolnieni. Sekcja zwłok wykonana przez specjalistę medycyny sądowej wykazała, że pokrzywdzony zmarł na skutek ran zadanych ostry narzędziem.

Prokuratura Rejonowa w Słupsku postawiła zarzuty Sebastianowi L. oparte na przepisach dotyczących spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią. „Początkowo zakładaliśmy, że Sebastian L. nie miał zamierzenia zabić ofiary, ale jedynie poważnie ją skrzywdzić. Niestety, skończyło się to śmiercią” – mówi prokurator Lech Budnik, szef Prokuratury Rejonowej w Słupsku. Dodał również, że na ich wniosek Sąd Rejonowy w Słupsku zastosował trzymiesięczne aresztowanie tymczasowe przeciwko podejrzanemu. Dalsze postępowanie może zmienić kwalifikację czynu, jako że jest to sprawa o charakterze rozwojowym.