Świąteczne atrakcje w Zagrodzie Jamneńskiej: od dekoracji przez warsztaty aż po spotkanie ze świętym Mikołajem

Zagroda Jamneńska przygotowuje się do świątecznego jarmarku, który oferuje mnóstwo atrakcji. Wśród nich nie brakuje dekoracji, specjałów kulinarnych, warsztatów plastycznych, a także wizyty świętego Mikołaja. Ten wyjątkowy event zaplanowany jest na niedzielę 10 grudnia, a godziny jego trwania to 12.00-17.00.

Podczas jarmarku, goście będą mieli okazję na zakup prezentów świątecznych oraz degustację potraw przyrządzanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości. Dodatkową atrakcją będzie żywa szopka, która stanowi nowość w tradycji tego wydarzenia. Kolejnym punktem programu są warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy mogą stworzyć własne ozdoby choinkowe, w tym pomalować bombki czy też wykonać anioły z bibuły.

Na stoiskach będzie można znaleźć ceramikę, naturalne kosmetyki, świeczki, rzeźby wykonane z drewna, pluszowe zabawki uszyte ręcznie, produkty wełniane, serwety czy biżuterię. Organizatorzy informują, że dostępne będą też świąteczne wyroby cukiernicze takie jak pierniki, pierogi i ciasta, a także produkty z konopi, miody oraz zakwasy z warzyw.

Wszystko to zostanie uzupełnione o wizytę świętego Mikołaja, który pojawi się około godziny 16.00. Święty obdaruje dzieci słodkimi prezentami. Tego dnia nie zabraknie również występów artystycznych, które zapewnią uczniowie z Pałacu Młodzieży.