Akcja "Trzeźwy kierowca" – wzmożone kontrole na drogach Darłowa już jutro

Już jutro, w Darłowie, funkcjonariusze miejscowego komisariatu podjęty zostaną intensywne działania mające na celu egzekwowanie przepisów dotyczących trzeźwości na drodze. Głównym założeniem tych działań jest odsunięcie od steru pojazdów osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, jak również pokazanie społeczności, jak duże niebezpieczeństwo stwarzają takie osoby.

Na obszarze miasta Darłowo oraz gminy, policyjne patrole będą prowadzić szczegółowe kontrole stanu trzeźwości kierujących. Te działania mają nie tylko prewencyjny charakter, ale także edukacyjny. Przypomną społeczności, jak ważna jest trzeźwość za kierownicą i jak wielkim zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są nietrzeźwi kierowcy.

Jednym z elementów kontroli będzie badanie stanu trzeźwości kierujących przy użyciu alkomatu. Warto przypomnieć, że prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego stanowi przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwi kierowcy, którzy spowodują wypadek, muszą się natomiast liczyć z nawet 12-letnim wyrokiem pozbawienia wolności.