Deszcz i grad nie zniechęciły zawodników do rywalizacji na biegowych trasach Uzdrowiska Dąbki

Chociaż pogoda nie była idealna, dziesiątki miłośników biegania postanowiły stawić czoła wyzwaniu i wziąć udział w zawodach odbywających się w Uzdrowisku Dąbki. Wśród uczestników znalazły się dzieci, młodzież, dorosłych oraz biegnący razem z osobami niepełnosprawnymi samorządowcy. Wszystko to działo się pomimo ulewnego deszczu, który towarzyszył im od samego rana.

Udostępniono kilka tras biegowych, ale specjalne miejsce miało miejsce dla Biegu Zaradnych i Odważnych, gdzie startowali samorządowcy z osobami niepełnosprawnymi. Nie przewidywano klasyfikacji w tych zmaganiach, a dystans był krótki – tylko 1,1 km. Na tej trasie rywalizowało ze sobą 29 zawodników.

Głównym elementem dnia były jednak zawody na trasie o długości 10 km. Pobiegło na niej aż 513 entuzjastów biegania z różnych części Polski i nie tylko. Chociaż początkowo zarejestrowało się 601 osób, poranny deszcz i grad zniechęciły 88 z nich, które ostatecznie nie pojawiły się na linii startu.

Wśród tych, którzy podjęli wyzwanie, wyróżnił się Adam Głogowski z Lactateplus Team z Lęborka, który jako pierwszy pokonał 10-kilometrową trasę. Zajęło mu to zaledwie 30 minut i 59 sekund. Najlepszym zawodnikiem z powiatu sławieńskiego okazał się Adrian Kępka z Darłowskich Chartów, który uplasował się na 8. miejscu z czasem 36:09.

Jeśli chodzi o kategorię kobiet, najlepsza okazała się Monika Stachowska z Akademii Treningu Sportowego. Jej czas – 36:24, dał jej 11 miejsce w generalnej klasyfikacji. Spośród uczestniczek z powiatu sławieńskiego najwyżej sklasyfikowana została Kamila Wojniusz, która zajęła 103 miejsce z czasem 46:06.