Działania "Trzeźwość" przeprowadzone przez policjantów ze Sławna

Wczoraj, na drogach powiatu sławieńskiego, odbyły się działania zatytułowane „Trzeźwość”, prowadzone przez miejscowych funkcjonariuszy Policji. Głównym celem tych działań była eliminacja z ruchu drogowego tych kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu bądź substancji psychoaktywnych. W ramach tego przedsięwzięcia, mundurowi poddali kontroli trzeźwość niemal 700 kierujących, a wśród nich 4 osoby zostały zatrzymane jako niezdolne do prowadzenia pojazdu.

Akcje takie jak „Trzeźwość” są organizowane przez sławieńską Policję cyklicznie, mając na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Dążą one do ograniczenia liczby kierowców decydujących się na jazdę po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Zainteresowanie tym problemem, a także wzrost świadomości kierowców, przekłada się na mniejszą liczbę nietrzeźwych za kierownicą. Skutkuje to również spadkiem liczby wypadków drogowych, których sprawcami są pijani kierowcy.

Podczas działań pod egidą „Trzeźwość”, przeprowadzonych wczoraj od wczesnych godzin porannych, kontrola trzeźwości objęła blisko 700 kierowców na drogach powiatu sławieńskiego. Wśród nich zidentyfikowano jednego nietrzeźwego kierowcę, dwóch znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu, natomiast jeden był pod wpływem substancji psychoaktywnych. Wszyscy ci kierujący zostali zatrzymani na terenie miasta.