Hospicjum w Darłowie: Inauguracja edycji Pól Nadziei

Ruszyła kolejna edycja „Pól Nadziei” pod patronatem Hospicjum w Darłowie, z udziałem wielu przyjaciół i darczyńców tej instytucji. Te specjalne pola, pełne kwitnących żonkili, symbolizują wdzięczność dla wszystkich, którzy wspierają hospicja, a same kwiaty stają się prawdziwą wizytówką akcji.

Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania – jesienią trzeba zasadzić cebulki, aby na wiosnę mogły zakwitnąć. W ten sposób uczestniczą w akcji różne szkoły, parafie i instytucje na terenie całego kraju.

W przypadku Domu Hospicyjno-Opiekuńczym im. Bp. Czesława Domina w Darłowie, inauguracja jesiennego etapu Pól Nadziei rozpoczęła się od Mszy św. w kaplicy placówki, co dodatkowo podkreśliło uroczysty charakter wydarzenia.

Na tę okoliczność przybyli liczni goście – samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych reprezentujących nadleśnictwa i straż więzienną, a także osoby związane z oświatą. Nie zabrakło również przedstawicieli szkolnych i parafialnych Caritasów oraz fundacji „Morze Miłości”, aktywnie działającej na rzecz darłowskiego hospicjum.

Wśród obecnych na Mszy św. znaleźli się również kapłani, siostry zakonne. Eucharystii przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, wprowadzając wszystkich uczestników w duchowy klimat wydarzenia.