trzeźwość kierowców

Policja już po raz kolejny sprawdziła trzeźwość kierowców

Po raz kolejny na terenie całego powiatu Sławieńskiego policjanci przeprowadzili działania, ukierunkowane na trzeźwość kierowców. W wyniku ujawniania i eliminowania z ruchu drogowego osób, które są pod wpływem alkoholu lub innych, podobnie działających substancji ukarano kierowcę samochodu osobowego oraz trzech rowerzystów.

W minioną sobotę policjanci przeprowadzili kolejną już akcję, która miała na celu sprawdzenie trzeźwości kierowców. Działania opierały się przede wszystkim na sprawdzeniu jak największej liczby kierujących oraz wyeliminowaniu tych, którzy są pod wpływem substancji odurzających. 

W trakcie trwania akcji funkcjonariusze zatrzymali w Sławnie 41-letniego kierowcę Peugeota. Jak wykazało badanie, przeprowadzone przed godziną 8:00, mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Szybko okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania samochodem.

Kolejnym osobami, które wpadły w ręce policji byli rowerzyści. W Karwicach zatrzymano dwóch mężczyzn, mających w organizmie ponad pół promila alkoholu. Trzeciego rowerzystę, u którego również wykazano ponad pół promila alkoholu, zatrzymano w Kosierzewie. Każdy z nietrzeźwych rowerzystów ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.