Ruch na drodze krajowej nr 6 przerwany po groźnym zdarzeniu drogowym w okolicach Niemicy

Ze zgromadzonych dotychczas informacji wynika, że doszło do poważnego zdarzenia drogowego na terenie gminy Malechowo, w pobliżu miejscowości Niemica. Na szosie oznaczonej numerem 6 miało miejsce zderzenie dwóch pojazdów – ciężarowego TIR-a oraz samochodu osobowego. Specjalistyczne ekipy ratunkowe ze Sławna udzielają pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy samochodu osobowego. Z powodu tego incydentu, ruch na tej części drogi krajowej jest tymczasowo zawieszony.

St. kpt. Damian Tomczyk, rzecznik prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, podaje więcej szczegółów na temat zdarzenia. Jak mówi: „Zostaliśmy poinformowani o kolizji między TIR-em a samochodem osobowym, która miała miejsce na drodze krajowej nr 6 niedaleko Niemicy. Cały ruch drogowy na tym odcinku DK6 został wstrzymany”. Dodaje również, że kierowca auta osobowego został natychmiast poddany opiece lekarskiej przez profesjonalny Zespół Ratownictwa Medycznego i następnie przetransportowany do najbliższego szpitala.

Na miejscu zdarzenia intensywnie pracuje pięć jednostek straży pożarnej, w tym trzy z Sławna oraz OSP Pękanino i OSP Malechowo. Do akcji ratunkowej zaangażowane są również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. W trosce o jak najbardziej rzetelne wyjaśnienie okoliczności tego groźnego zdarzenia, na miejscu działa także policja.