W “Trójce” zrealizowano warsztaty profilaktyczne

 O tym, dlaczego nie warto przedwcześnie sięgać po alkohol i jakie konsekwencję niesie za sobą jego spożywanie, rozmawiano w Darłowie podczas zajęć profilaktycznych. Program “Debata” przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 3 w dniach 18-19 kwietnia. Kolejny, podobny projekt realizowany będzie już na początku maja. 

Warsztaty pn” Debata” prowadzone były przez trenerkę z Ośrodka Psychoprofilaktyki Nowa Perspektywa z siedzibą w Krakowie. Podczas ich trwania umówiono ważne tematy, mające na celu zapobieganie przedwczesnemu spożywaniu alkoholu, jak i towarzyszące temu konsekwencje. W ten sposób promowano także życie w trzeźwości. 

Warsztaty w ramach programu “Debata” odbyły się w każdej z klas podczas 3 godzin lekcyjnych. Co ważne, skłaniały uczestników do aktywnego zaangażowania się w ich przebieg. Przeprowadzone były również w sposób zrozumiały dla wszystkich uczniów. Spotkania pozwoliły na wyniesienie dużej dawki wiedzy na temat alkoholu i konsekwencji picia. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można asertywnie odmawiać alkoholu.

W maju klasy 7 uczestniczyć będą już w kolejnym programie pn. “ Unplugged”. Głównym jego celem jest ograniczenie spożywania substancji psychoaktywnych m.in. narkotyków i alkoholu przez 12-14 latków.