32. Finał WOŚP w Darłowie: Miasto zebrało ponad 67 tysięcy zł na sprzęt dla oddziałów pulmonologicznych

W okolicach Morza Bałtyckiego, dokładniej w Darłowie, odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie to miało miejsce 28 stycznia 2024 roku. Podczas tego finału miasto udało się zebrać imponującą sumę ponad 67 tysięcy złotych. Zebrane środki pochodziły zarówno z licytacji stacjonarnych, jak i z tradycyjnych puszek. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Płuca po pandemii”. Głównym celem była zbiórka pieniędzy na sprzęt niezbędny do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji chorób płuc pacjentów, zarówno dorosłych, jak i dzieci, na oddziałach pulmonologicznych.

32. Finał WOŚP w Darłowie miał swoje serce bicie w sali sportowej Zespołu Szkół Morskich (dawniej Liceum Ogólnokształcące). To już drugi rok z rzędu, kiedy to właśnie ta placówka była gospodarzem wydarzenia. Na terenie miasta powołano do życia aż trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy z nich, pod kierownictwem Justyny Tomczyk w SP3, zgromadził 22 tysiące złotych.

Następny sztab, zlokalizowany w Zespole Szkół Morskich w Darłowie, pod kontrolą Janusza Resila (od 23 lat na czele tej placówki, dawniej noszącej imię Stefana Żeromskiego), uzbierał aż 29 192,50 złotych. Trzeci i ostatni sztab działał przy Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich w Darłówku, kierowany przez Lidię Maciejewską, gdzie zebrano 14 534,97 złotych.

Warto podkreślić, że taki wynik to efekt olbrzymiego zaangażowania wolontariuszy – uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkół. To oni przyczynili się do osiągnięcia tak znaczącego sukcesu finału WOŚP w Darłowie.