Koszalin: Powstanie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią dzięki rządowemu dofinansowaniu

Wszyscy entuzjaści piłki nożnej oraz zawodnicy szukający miejsca do treningów będą zadowoleni z najnowszych wiadomości z Koszalina. W tym mieście planowane jest utworzenie nowego boiska, które będzie wyposażone w sztuczną nawierzchnię.

Paweł Szefernaker, pełniący rolę sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości, na swoim profilu na Facebooku podał informację, że miasto Koszalin otrzymało aż 8 milionów złotych dofinansowania od rządu. Środki te zostały przekazane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych i zostaną przeznaczone na realizację projektu budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią. To nie wszystko – boisko będzie posiadało także zaplecze szatniowe i różne urządzenia budowlane. Znajdować się będzie na terenie Stadionu położonego przy ulicy Fałata 34 w Koszalinie.

Szczegółowe informacje na temat tej inwestycji zostaną ujawnione podczas konferencji prasowej zaplanowanej na sobotę, o godzinie 13.

Środki finansowe na ten cel, jak zaznaczył wiceminister Szefernaker, pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych. W piątek, Premier Mateusz Morawiecki opowiedział o tym programie podczas swojego wystąpienia w Szczytnie. Wyjaśnił, że blisko 4,5 miliarda złotych zostanie przekazane do gmin popegeerowskich w całym kraju.