6 najciekawszych plaż w Darłowie i okolicach

Nadmorskie to region, gdzie na ogół ludzie udają się po to, aby móc wypocząć na plaży, wsłuchując się w uspokajający szum fale. Nie inaczej jest, jeżeli chodzi o Darłowo, Darłówko i okoliczne miejscowości.

Każdego roku, w te okolice przybywa ogromna ilość osób, pragnących odpocząć. Warto więc sprawdzić, jak mają się plaże w tym regionie – która jest najwyżej oceniana i gdzie warto być.

Ranking plaż w Darłowie i w okolicach

Jedno jest pewne. W Darłowie i w okolicach dla wszystkich znajdzie się dużo miejsca. Na które plaże warto faktycznie zajrzeć? Oto ranking miejscowych plaż:

  1. plaża wschodnia i zachodnia w Darłowie – piaszczysty teren został przedzielony przez rzekę Wieprzę. Obydwie plaże, których długość szacuje się na ok. 6 km, należą do tych miejsc, jakie są najwyżej oceniane wśród użytkowników.
  2. plaża wschodnia i zachodnia w Darłówku – znajdująca się ok. 3 km od Darłowa. Znajdują się one na drugim miejscu. Obydwie plaże polecane są w szczególności rodzinom z dziećmi, ze względu na płytki brzeg.
  3. plaża w Bobolinie – znajduje się 6 km od Darłowa. Mała, ale bardzo klimatyczna, gdzie na co dzień nie spotka się tak ogromnych tłumów (o ile tak można powiedzieć o turystach stacjonujących w Darłowie).
  4. plaża w Dąbkach – osiem kilometrów od Darłowa, w pobliżu Koszalina. Dąbki są małe, ale bardzo popularne wśród turystów, którzy szukają sposobu na odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku.
  5. plaża w Wiciu – 11 km od Darłowa. Można tam dojechać nawet rowerem. Niekiedy można spotkać się z dużą ilością kamieni przy brzegu.
  6. plaża w Rusinowie – 13 km od Darłowa. Miejsce, które nigdy nie jest zatłoczone. Niezależnie od pory dnia.

One thought on “6 najciekawszych plaż w Darłowie i okolicach

Dodaj komentarz