8 najciekawszych nadmorskich miejscowości – warto je znać!

Jak odpoczynek, to tylko spokojny. Jak relaks, to w ciszy. Nie ma się więc czemu dziwić, że tak wielu polskich turystów z wielką przyjemnością, na odpoczynek nad Morzem Bałtyckim wybiera małe miasteczka, a wręcz nawet wsie. Które dokładnie?

Polskie letniska na wakacje

Charakteryzują się tym, że życie rozpoczyna się tam w okresie wiosennym i trwa do końca pięknej, polskiej, słonecznej jesieni. Na liście takich małych, ale klimatycznych miejscowości letniskowych znaleźć można:

  1. Kopalino – miejscowość znajdująca się w powiecie wejherowskim, Należy jej szukać blisko latarni morskiej Stilo.
  2. Pustkowo – miejscowość znajdująca się pomiędzy Pobierowem a Trzęsaczem. Tutejsze plaże należą do najczystszych nad polskim morzem.
  3. Jastrzębia Góra – umiejscowiona na Pomorzu Gdańskim. Miejscowość połączona Bulwarem Nadmorskim z sąsiednim Władysławowem.
  4. Mielenko – sąsiadka imprezowego Mielna. Duża osób wybiera Mielenko ze względu na bliskość Mielna, ale na tyle dużą odległością, że nie trzeba przejmować się imprezowym klimatem.
  5. Karwieńskie Błoto Drugie – sąsiad Ostrowa, gdzie dostępna jest szeroka i spokojna plaża. Wiosna (dosłowna) pochodzi z XVI w.
  6. Karwia – znajdująca się na Kaszubach, dokładnie na Wybrzeżu Słowińskim. Przy plaży można znaleźć wydmy porośnięte sosnowym lasem.
  7. Chłapowo – blisko Władysławowa. Z wysokiego klifu można podziwiać fantastyczne widoki na polskie morze.
  8. Hel – kraniec i początek Polski. Wielu turystów podąża tutaj do fokarium, gdzie odbywają się specjalne pokazy.

pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Pucką.