Co interesującego zwiedzić lub zobaczyć w okolicach Darłowa?

Atrakcje, z których korzystamy podczas pobytu nad morzem, nie muszą ograniczać się do kąpieli morskich i słonecznych. Wiele miejscowości, położonych nad Bałtykiem, ma niezwykle ciekawą historię, a pobyt w nich może być okazją – miedzy innymi – do zwiedzenia zabytków.  Przykładem stron, w których miłośnicy historii powinni bez trudu znaleźć coś dla siebie są okolice nadmorskiego Darłowa.

Okolice nadmorskiego Darłowa – ciekawostki i atrakcje

W samym Darłowie, oprócz zachowanego układu urbanistycznego z czasów lokacji miasta, uwagę turystów zwraca przede wszystkim zamek. Ciekawostką może być fakt, że rezydowała w nim swego czasu jedna z najbarwniejszych postaci w historii tych stron – Eryk Pomorski. Władca ten był przez pewien czas królem Norwegii (jako Eryk III), Danii (jako Eryk VII) oraz Szwecji (jako Eryk XIII). Niestety, król Eryk nie wykazał się nadmiernym talentem w sprawowaniu swych rządów – w rezultacie stracił wszystkie te trony. Przez jakiś czas trudnił się piractwem na Bałtyku, ostatecznie jednak osiadł w Darłowie jako książę słupski i stargardzki (Eryk I).

Obecnie jego zamek jest jedną z największych atrakcji Darłowa. W zlokalizowanym w nim muzeum znaleźć można, oprócz ekspozycji, związanych z historią miasta, wystawy obejmujące dawne rzemiosło oraz sztukę Dalekiego Wschodu.

Nie jest to jednak jedyna atrakcja jakie okolice nadmorskiego Darłowa może zaoferować miłośnikom historii. Przykładowo w pobliskim Malechowie funkcjonuje muzeum, gromadzące pojazdy wojskowe. Osoby, odwiedzające zlokalizowaną tu placówkę, mogą nie tylko obejrzeć elementy kolekcji, lecz również odbyć przejażdżkę niektórymi z nich. Dodatkową atrakcją jest zlokalizowana tu strzelnica, na której każdy chętny może spróbować swoich sił.