Darłowo przygotowuje się na letni sezon 2023

Odbyło się spotkanie przedstawicieli służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa podczas zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Informacje na ten temat przekazały między innymi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sławnie oraz Komisariat Policji w Darłowie.

W okresie wakacyjnym Komisariat Policji w Darłowie zyska wsparcie w postaci dodatkowych 6 funkcjonariuszy. Co więcej, każdego weekendu w trakcie trwania wakacji do Darłowa zostanie wysłany specjalny patrol ruchu drogowego, co spowoduje częstsze kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

W bieżącym roku planowane jest utworzenie 9 miejsc do kąpieli na podstawie tych, które działały w poprzednim sezonie. Są to: Darłówko Zachodnie nr 1, Darłówko Zachodnie nr 2, Darłówko Zachodnie nr 3, Darłówko Zachodnie nr 4, Darłówko Zachodnie nr 5, Darłówko Wschodnie nr 1, Darłówko Wschodnie nr 2, Darłówko Wschodnie nr 3 oraz Darłówko Wschodnie nr 4.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sławnie poinformowała również o ustaleniu lokalizacji, w których będą pobierane próbki wody z kąpielisk morskich oraz o zatwierdzeniu harmonogramu ich pobierania. W kolejnym sezonie letnim pracownicy PSSE będą pełnić dyżury od 7:25 do 19:00 w każdy dzień tygodnia, czyli od poniedziałku do niedzieli. Kontrole będą przeprowadzane zgodnie z harmonogramem kontroli na rok 2023, a także w odpowiedzi na wnioski oraz w przypadku zgłoszeń interwencyjnych.