Dlaczego warto zachwycić się polskim morzem?

Wydawać by się mogło, że Morze Bałtyckie odeszło z łask i stało się destynacją dla rodzin z dziećmi. Nic bardziej mylnego!

Bałtyk zachwyca!

Okazuje się, że odpoczynek nad Morzem Bałtyckim to żaden powód do wstydu. Wręcz przeciwnie, Bałtyk jest niezwykle pożądanym kierunkiem i miejscem wypoczynku w czasie nie tylko wakacyjnym, lecz w ciągu całego roku.

Z uwagi na swoje walory przyrodnicze i niezwykłą różnorodność przyciąga przeróżne grupy osób, od miłośników flory i fauny, poprzez harcerzy, aż po osoby oczekujące luksusowych hoteli.

Nie tylko spacery plażą

Jeśli boisz się, że jedyne, co może zaoferować Morze Bałtyckie to leżenie na plaży i spacery o zachodzie słońca, jesteś w błędzie. Ilość atrakcji turystycznych i sposobów spędzania urlopu nad polskim morzem wzrasta z każdym kolejnym rokiem. Powstają liczne ścieżki rowerowe, którymi możesz przejechać przez niemalże całe wybrzeże, zaczynając od wyspy Wolin, a kończąc w przepięknym Trójmieście.

Parki rozrywki, baseny, ale też oceanaria i rezerwaty przyrody to tylko niewielka część atrakcji, jakie oferuje wybrzeże.

Kulturalne Morze Bałtyckie

Warto pamiętać, że zwłaszcza w czasie letnich wakacji nad polskim morzem organizowanych jest wiele festiwali i przystanków kultury.

Dzięki nim możesz posłuchać inspirujących rozmów z ludźmi kultury: pisarzami, dziennikarzami, artystami czy aktorami. Organizowane cykliczne i doskonale znane już publiczności muzyczne festiwale to również punkt, który szkoda przegapić planując swój urlop nad morzem.

Morze Bałtyckie oferuje mnóstwo możliwości, a to, czy je wykorzystasz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!