Łazy gotowe na sezon wakacyjny: przygotowana pełna obsada ratowników i mobilny komisariat

Na plażach Łaz, każda z wież ratowniczych jest zaopatrzona w czteroosobową ekipę ratowników. Wspomaga ich dodatkowo zespół interwencyjny. Bezpieczeństwo turystów jest także pod kontrolą lokalnej policji.

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa, podkreślił, że Łazy są odpowiednio przygotowane do rozpoczęcia sezonu letniego. Z dumą zaznaczył, że to pierwszy sezon w Łazach z błękitną flagą. Zwrócił uwagę na pełną obsadę ratowniczą i dobrą współpracę ze służbami. Dodatkowo, po raz drugi na terenie miejscowości funkcjonuje mobilny posterunek policji.

Mobilna jednostka policji znajduje się przy ulicy Słonecznej i jest otwarta przez cały tydzień od godziny 10.00 do 18.00. Funkcjonariusze prowadzą tam również działania prewencyjne. Nadkomisarz Monika Kosiec, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, potwierdziła skuteczność i potrzebę istnienia tego typu punktu. Podkreśliła, że zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogą tam skorzystać z pomocy policji. W poprzednim roku, najczęściej zgłaszano drobne kradzieże oraz zaginięcia osób.

Dariusz Latowski, szef ratowników WOPR-u w Łazach, przypomniał, że bezpieczeństwo urlopowiczów na plaży w dużym stopniu zależy od nich samych. Podkreślił, że powinno się korzystać tylko ze strzeżonych plaż i to tylko wtedy, kiedy na masztach powiewa biała flaga. Zaznaczył również konieczność pilnowania dzieci. Przypomniał, że dzieci do siódmego roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłych.

14 ratowników WOPR-u czuwa nad bezpieczeństwem na plażach Łaz codziennie od godziny 9.30 do 17.30.

Podczas konferencji prasowej ratownicy zaprezentowali pokaz, jak prawidłowo podejmować osoby tonące z wody.