Parki i tereny w Darłowie dla turystów kochających zieleń

Darłowo i sąsiadujące Darłówko kojarzyć się mogą głównie z leniuchowaniem na plaży i smakiem dobrej, smażonej ryby podawanej w tutejszych restauracjach. Nie brakuje tu jednak miłośników aktywnego wypoczynku, których można spotkać wędrujących z kijkami po plaży, wzdłuż brzegu.

Darłowo – parki i tereny zielone

To właśnie im przyda się informacja, że w Darłowo wzbogaciło się o pięknie przygotowane tereny zielone, gdzie można cieszyć się bliskim kontaktem z naturą.

Nowe tereny zielone w Darłowie

Projekt „Zielone Darłowo” budził żywe zainteresowanie, ponieważ oznaczało to zagospodarowanie zdegradowanych terenów, jakich dookoła nie brakowało. Inwestycja, która ukończyła się w 2019 roku, była wielka i obejmowała prawie 12 hektarów (11,91 ha). Całkiem spory kawałek terenu, który skupił się dokładnie na terenach, jakie znajdują się w:

  • Parku Króla Eryka przy ul. D. Tynieckiego 10.236 m kw,
  • parku spacerowym przy ul. św. Gertrudy – 3 620 m2,
  • Parku przy Inkuli na osiedlu Bema o pow.– 54 828 m2.

Prace skupiły się również wzdłuż ulic ulic: Sosnowa, Parkowa, Plażowa i alejka (50 292 m2). Jakie znajdują się przy wydmie. To właśnie dzięki temu powstały piękne alejki, gdzie dobrze czuć się będą nie tylko osoby piesze, ale również rowerzyści. Na miejscu nie brakuje również placów zabaw, jakie są chętnie wykorzystywane przez rodziny z dziećmi miejscowe i przyjezdne. Do wykorzystania zostały oddane zjeżdżalnie, górki wspinaczkowe, piaskownice, a także hamaki, huśtawki, drabinki, urządzenia gimnastyczno-rekreacyjne.

Wspaniałe miejsce, które sprawiło, że Darłowo i okolice stały się jeszcze bardziej atrakcyjne, chętnie odwiedzane przez turystów.