Zadłużenie Szpitala Powiatowego w Sławnie spłacone – placówka podnosi się po latach trudności

Tomasz Walasek, pełniący rolę dyrektora Szpitala Powiatowego w Sławnie, z dumą ogłasza, że instytucja ta nie posiada już żadnych zobowiązań finansowych. Ta informacja jest imponująca, zwłaszcza w kontekście tego, że kilka lat temu szpital zmagał się z długami przekraczającymi sumę 14 milionów złotych. Zauważalne jest to także na tle całego kraju – sławieńska jednostka służby zdrowia cieszy się uznaniem w rankingach szpitali na terenie Polski.

Walasek z entuzjazmem podkreśla: „Szpital Powiatowy w Sławnie to jedna z niewielu tego typu placówek w Polsce, której udało się spłacić wszystkie długi. Uzyskanie takiego wyniku było możliwe dzięki wytrwałości i zaangażowaniu całego personelu szpitala, a także dzięki nieocenionej pomocy organu tworzącego – samorządu Starostwa Powiatowego w Sławnie”. Dyrektor dodaje, że placówkę wspierają również inne samorządy z powiatu sławieńskiego, co jest bardzo cenione przez pracowników szpitala.

„Kilka lat temu, sytuacja finansowa placówki budziła niepokój i obawy. Dziś możemy z ulgą stwierdzić, że sytuacja uległa radykalnej poprawie. Szpital dynamicznie rozwija się i z optymizmem patrzy w przyszłość, planując kolejne pozytywne zmiany” – mówi starosta sławieński, Wojciech Wiśniowski. Dodał również, że jako organ tworzący, nadal będą podejmować działania na rzecz dalszej poprawy funkcjonowania tej placówki.