W Koszalinie 61-latek otrzymał 18 punktów karnych i grzywnę w wysokości 1700 zł

61-letni mężczyzna z Koszalina został ukarany przez prawo z powodu swojego niebezpiecznego stylu jazdy. Za swoje wykroczenia, otrzymał 18 punktów karnych i dwie grzywny, które łącznie wyniosły 1700 zł. Jego aresztowanie miało miejsce w Bobrowicach, miejscowości położonej w gminie Sławno, przy drodze krajowej nr 6. Do zatrzymania tego mężczyzny doszło dzięki interwencji policjantów ze Sławna.

Nieodpowiedzialne zachowanie wykazał się 61-letni mieszkaniec Koszalina, prowadząc swój samochód, Skodę Octavię, z prędkością 130 km/h tam, gdzie obowiązuje limit prędkości do 70 km/h. Oznacza to, że jego faktyczna prędkość przekroczyła dozwoloną o aż 60 km/h. Poza tym, ten niefrasobliwy kierowca przekroczył także podwójną linię ciągłą. Miejsce, w którym został zatrzymany, znajduje się blisko Przedszkola Gminnego. Efektem jego działań było nałożenie na niego dwóch mandatów karnych na łączną sumę 1700 złotych i przyznanie mu aż 18 punktów karnych – informuje asp. sztab. Kinga Warczak, rzecznik prasowy powiatowego komendanta policji w Sławnie.

Apel lokalnej policji skierowany do wszystkich kierowców brzmi: zachowajcie rozsądek na drogach i przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego.