22. Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy – Powitanie Zimy 2023 w Jarosławcu zgromadził prawie 100 uczestników

W malowniczym Jarosławcu (należącym do gminy Postomino), blisko setka biegaczy postanowiła wziąć udział w 22. edycji Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego, zwyczajowo nazywanego Powitaniem Zimy, które miało miejsce w 2023 roku. Najszybsi na dystansie 10 kilometrów okazali się Ryszard Sokołowski oraz Weronika Lizakowska.

Bieg Mikołajkowy w tym roku miał zimowy charakter. Przed rozpoczęciem głównego wyścigu, na torze rywalizowały dzieci i młodzież, a także odbył się marszobieg nordic walking. W tym ostatnim, na dystansie dwóch mil morskich (co przekłada się na około 3,7 km), najwyższe tempo wyznaczył Piotr Brzozowski z Aktywnych Postomino. Zaraz za nim uplasowali się Henryk Chudy reprezentujący KS Olszewski i Synowie Sławsko (który po marszobiegu wystartował i ukończył bieg na 10 km!) oraz Cezary Dziki z Sławsko.

W głównym wydarzeniu dnia, od samego początku rytm zawodów narzucili Ryszard Sokołowski z LKB im. Braci Petk Lębork oraz Norbert Jefimczyk występujący pod barwami AML Słupsk. Po pokonaniu połowy dystansu, Sokołowski wypracował przewagę 7 sekund nad Jefimczykiem. Na drugiej pętli biegacz z Lęborka jeszcze bardziej zwiększył tę przewagę i końcowo triumfował niezagrożony, pokonując trasę w czasie 32 minut i 37 sekund. Jefimczyk przekroczył linię mety z opóźnieniem wynoszącym 27 sekund.