Mistrzostwa Polski w Nordic Walking

Mistrzostwa Polski w Nordic Walking dodały kolejny zapis do swojej historii, a bohaterem stał się reprezentant klubu Aktywni Postomino, Piotr Brzozowski ze Sławna. Piotr, rywalizując w drużynowej sztafecie maratońskiej, okazał się niepokonany i zdobył złoty medal dla swojego zespołu – Pomorskiego Nordic Team.

Pomorski Nordic Team to niewielka drużyna, składająca się głównie z zawodników reprezentujących małe kluby lokalne. Oprócz Brzozowskiego, w składzie znaleźli się Henryk Szamotulski, Paweł Chojnacki oraz Marek Dołęgowski. Ich zwycięstwo można uznać za sporą niespodziankę, biorąc pod uwagę silną konkurencję na tym etapie rozgrywek.

Tym razem jednak to Pomorski Nordic Team zdobył upragnione mistrzostwo Polski w sztafecie maratońskiej dla mężczyzn, pokonując dwa z najmocniejszych klubów w kraju. Zmagania na dystansie maratońskim – 42 195 metrów – ukończyli marszem w imponującym czasie 4 godzin, 36 minut i 50 sekund.