Kolejne triumfy Błękitnych: Trzy mecze bez porażki, siedem punktów i sześć goli

Dzisiejszy dzień okazał się kolejnym potwierdzeniem wspaniałej formy zespołu Błękitni Stargard, która utrzymuje się już od kilku tygodni. Z sukcesami przeszli przez trzy ostatnie spotkania ligowe, nie doznając żadnej porażki. W tych meczach, stargardzka drużyna zdobyła znaczącą ilość punktów – siedem. Podczas dzisiejszego starcia wyjazdowego ze Stolem Gniewino, pod okiem trenera Jarosława Piskorza, zespół pokazał swoją skuteczność strzelecką, zdobywając aż sześć bramek – cztery w pierwszej połowie gry i dwa gole w drugiej.

Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Grzegorz Aftyka, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie już w 17 minucie meczu. Po nim, w 33 minucie, Damian Niedojad podwyższył rezultat spotkania. Julian Kamiński dołożył swoją bramkę dla Błękitnych w 41 minucie, a tuż przed przerwą – w 44 minucie – ponownie skuteczny okazał się Grzegorz Aftyka. Po powrocie na boisko, kolejne gole zdobyli Damian Niedojad (67 minuta) i Bartłomiej Zdunek, który w 90 minucie ustalił wynik na 6:0 dla Błękitnych.

Błękitni Stargard po tych zwycięstwach plasują się na dziesiątym miejscu w tabeli ligowej, z bilansem czterech wygranych spotkań, tyleż samych porażek i jednym remisem. Ich rywal z dzisiejszego meczu, Stolem Gniewino, posiada 8 punktów i znajduje się na piętnastej pozycji w klasyfikacji. Obecnym liderem jest Świt Skowlin z dorobkiem 23 punktów.

Błękitni Stargard już 1 października będą mieli okazję do kolejnej ligowej rywalizacji. Wówczas to znów będą gośćmi na boisku przeciwnika – tym razem będzie to Sokół Kleczew, zespół mający na swoim koncie 11 punktów i zajmujący dwunastą pozycję w tabeli.