Młoda królowa szachów z Gliwic – Maryna Feseniuk, zdobywa mistrzostwo Polski

Pięcioletnia Maryna Feseniuk, reprezentująca Gliwice, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Dzieci w Szachach Klasycznych. Ta utalentowana zawodniczka po odniesionym sukcesie zdecydowała się na wizytę u prezydent Gliwic, Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, 31 maja, gdzie miała okazję rozegrać krótką partię szachów. Składamy Marynie serdeczne gratulacje i życzymy dalszych triumfów nie tylko na szachownicy.

Mistrzostwa odbyły się w Darłówku, nad Bałtykiem, od 10 do 13 maja. Maryna stawiła czoła rywalom jako reprezentantka Akademii Szachowej Gliwice, walcząc o tytuł w grupie wiekowej do lat 6. Jej umiejętność skupienia oraz talent do gry okazały się niezawodne. Maryna posiada już III kategorię szachową, co jest rzadkością dla jej pięcioletniego wieku. Na co dzień uczęszcza ona do Przedszkola Międzynarodowego Stokrotka w Gliwicach.

Marlena Chlost-Warakomska, prezes zarządu Stowarzyszenia Akademii Szachowej Gliwice, zaznaczała, że występ młodej zawodniczki był fenomenalny. Maryna przegrała w pierwszej rundzie, ale nie poddała się i wykazała się niezłomnym duchem. Włączyła drugi bieg, nie dając szans rywalom i wygrała ośmiu kolejnych przeciwników. Tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski.